V našom centre estetickej dermatológie ponúkame dermatologické vyšetrenia, laserovú terapiu, chemickú sklerotizáciu cievok, chemické peelingy, skrášľovacie procedúry kyselinou hyalurónovou a botulotoxínom. Pre každú klientku a klienta vieme ušiť terapiu namieru a pomôcť tak k čo najdokonalejšej pokožke a pleti.

 

“Všetci starneme, tomu sa nedá zabrániť. Ale môžeme starnutie pleti spomaliť a jeho efekt zjemniť.

V prvom rade sa však klientka musí chcieť o seba starať.“

MUDr. Milan Urbáni, MPH, garant našej dermatológie

My vám pomôžeme, ale prvé rozhodnutie je vo vaších rukách

 

Dermatologické vyšetrenie

je potrebné pred každým zákrokom. Naši odborníci klienta/klientku vyšetria a informujú o možnostiach terapie. Zároveň poskytujeme poradenstvo v starostlivosti o problematickú pleť so sklonom k akné, k výraznej suchosti alebo k zvýšenej citlivosti. Podrobnosti o cenách vyšetrení a zákrokov nájdete tu.

 

 

Laserová terapia

V Medicentre máme tri druhy laserov. Dva z nich sú svetovou špičkou - to najlepšie, čo zatiaľ pre laserovú terapiu existuje.

Možnosti laserovej terapie v Medicentre:

 1. epilácia,
 2. sklerotizacia cievok, odstraňovanie bradavíc a výrastkov,
 3. erbiový laser na zarovnávanie vrások, na brúsenie výrastkov, strií, zbrusovanie tetovania, jaziev a pigmentácii.

Laserová liečba bradavíc

Laserový lúč spáli cievky, ktoré vyživujú bradavice a tie sa následne odlúčia bez zanechania jazvy. Pri drobných bradaviciach ide ošetrenie 2 – 3 ožiarenia. Pri rozsiahlych  bradaviciach,  napr. na chodlách, je potrebné aj desaťnásobné ošetrenie laserom.  Zákrok je len mierne bolestivý  a  trvá niekoľko minút.

S vekom pribúda na koži mnoho výrastkov, tukových cystičiek a milií. Pri ich výskyte na očných viečkach a v okolí oka sa výber vhodných liečebných metód značne zužuje pre riziko poškodenia zraku. Jemnosť laserového zákroku a hlavne jeho efektívnosť je bezkonkurenčná. A zrak? Ten je chránený očnými krytmi, ktoré robia ošetrenie celkom bezrizikovým.

Laserová liečba vrások, pigmentácií, tetovaní a jaziev

Ide o veľmi jemný zákrok. Okrem zjemnenia fľakov, pieh, jaziev a vrások dokáže zlepšiť  aj textúru a vzhľad pokožky. Pri ošetrení dochádza k odlúčeniu jemných povrchových vrstvičiek pokožky. Nepopierateľným prínosom najmä pri liečbe vrások je efekt vypnutia a novotvorby kolagénových vlákien v koži.
 
K výhodám ošetrenia  v porovnaní  s chirurgickými metódami patrí tiež:
 • malá bolestivosť,
 • eliminácia rizika infekcie,
 • minimálne krvácanie,
 • nekomplikované hojenie po zákroku.

“Laser nikdy nerieši príčinu, ale rieši následok! Pigmentové fľaky súvisia s hladinou estrogénu.Treba skúmať za akých okolností fľaky vznikli, či klientka užívala hormonálnu antikoncepciu a podobne. Ak je fľak povrchový, na ten nám stačí jedno ožiarenie, niektoré klientky s hlbokými fľakmi musia prísť aj desaťkrát. Táto oblasť je hotová veda.”

MUDr. Milan Urbáni, MPH, garant našej dermatológie

Vyšetrenie znamienok 

Každé znamienko by malo byť aspoň 1x ročne vyšetrené dermatológom, optimálne  3 mesiace po poslednej slnečnej expozícii. V Medicentre vyšetrujeme pigmentové lézie neinvazívnym dermatoskopickým vyšetrením, ktoré umožňuje rozpoznávanie morfologických štruktúr, ktoré sú inak voľným okom neviditeľné a napomáha diagnostickému spresneniu ochorenia malígneho melanómu o 20 – 30 %.

V prípade, že ide o nezhubné, tzv. benígne nádorčeky kože, môžeme ich odstrániť elektrokauterom alebo laserom. Takže kožu v mieste odstránenia výrastku nie je potrebné šiť, a preto po odpadnutí chrasty nezostáva v mieste zákroku jazva. Zákrok je rýchly a výhodný hlavne na tvári. V prípade, že ide o znamienka, ktoré obsahujú pigmentové bunky a hlavne v prípade podozrenia na tzv. dysplatický névus, alebo dokonca pri podozrení na zhubný typ znamienka, je nutné znamienko vybrať chirurgicky a následne odobraté tkanivo vyšetriť histologicky.

Liečba akné

Akné na pleti zanecháva po zhojení výrazné jazvy. Preto je dôležité správne a včas zvoliť individuálne vhodnú liečbu podľa príčiny.

Tou môže byť:

 • hormonálna nerovnováha,
 • stres,
 • dedičnosť,
 • fajčenie,
 • nevhodná kozmetika,
 • ochorenie žalúdka,
 • zápal obličiek,
 • infekcia v organizme,
 • pomnoženie kvasiniek v črevách… 

Možnosti liečby: biostimulačný laser, chemický peeling, laser /ER-YAG/.

Laserová epilácia 

Odstraňovanie chĺpkov laserom nie je jednorázové. Vyžaduje si niekoľko ošetrení, a to preto, lebo účinkuje predovšetkým na tie chĺpky, ktoré sa nachádzajú práve v ich rastovej fáze.

Oproti iným metódam má laserová epilácia tieto výhody:

 • natrvácnejší efekt,
 • bez jaziev,
 • bez zarastajúcich chĺpkov,
 • takmer úplne bezbolestná (individuálne vnímanie),
 • bez obmedzení miesta epilácie u žien i u mužov (okrem znamienok)
 • bez obmedzenia veľkosti plochy

Opatrenia pred a po laserovej epilácii: vyhýbanie sa slnku 4 - 6 týždňov pred aj po liečbe laserom, pred ošetrením laserom si nesmiete chĺpky bieliť, holiť (aspoň týždeň), depilovať voskom alebo vytrhávať (aspoň mesiac).

“Trvalé odstránenie chĺpku neexistuje. Teda, toho jedného áno, ale vlasových folikulov sú v tele milióny. Nové chĺpky neustále dorastajú. Preto máme spokojné klientky, ktoré k nám chodia na epiláciu už roky.” 

MUDr. Milan Urbáni, MPH, garant našej dermatológie

Laserové odstránenie cievok a ohňov 

Lacerom dokážeme odstraňovať sčervenané cievky na tvári, na trupe, či napríklad tzv. metličky na nohách u žien. Najmodernejšiu liečbu predstavuje liečba farbivovým laserom. Liečba laserom ScleroPLUS, využívaným v  našom centre,  je veľmi účinná. Postačia 2 - 3 ošetrenia.

 

Chemická sklerotizácia cievok a kŕčových žíl

Sklerotizácia znamená vpichnutie látky - sklerotizačného roztoku, ktorý naruší vnútornú vrstvu žily. Vyvolá zápalovú reakciu spôsobujúcu rozpad poškodenej žily. Sklerotizácia sa môže použiť na malé popraskané žilky - teleangiekázie a na malé kŕčové žily 1-3 mm.

Váš lekár vám túto liečbu po vyšetrení môže odporučiť tiež na iné, prípadne aj väčšie kŕčové žily, a zároveň predpísať kompresívnu terapiu. Vpich je len mierne bolestivý. Pred a tesne po sklerotizácií sa odporúča dodržiavať pitný režím 2,5 - 3 litre tekutín denne. Po zákroku sa odporúča polhodinová rýchla chôdza a používanie kompresísvnej pančuchy alebo krátko-ťažného obväzu po dobu 4 - 6 týždňov. Túto terapiu je vhodné vykonávať  v zimných mesiacoch.

 

Lekárske peelingy

Chemický peeling je metóda, pri ktorej je na pokožku aplikovaná ovocná kyselina, najčastejšie kyselina glykolová  v rôznej koncentrácii. Ošetruje sa najmä tvár, dekolt, chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk.

Možnosti využitia:

 • ošetrenie aknóznej  a mastnej pleti,
 • povrchové vrásky a znížená pružnosť kože,
 • ošetrenie pigmentových škvŕn,
 • rozjasnenie pokožky a  zlepšenie stavu hydratácie,
 • zmenšenie pórov a oploštenie jaziev.

Výsledkom je zlepšenie je vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky. Chemický peeling je vhodná metóda  pre všetky typy pleti a všetky vekové kategórie.

Po absolvovaní ošetrenia chemickým peelingom je nevyhnutné používať sunscreen, vyhýbať sa slnečnému žiareniu a opaľovaniu  v soláriu.

Druhy peelingu:

 1. Keratoregulačný – reguluje dlhodobo tvorbu kožného mazu
 2. Depigmentačný – tlmí tvorbu melanínu, kožného farbiva a redukuje množstvo pigmentu v existujúcich škvrnách 
 3. Liftingový – zmiernenie, odstránenie vrások, lifting pleti
 4. Reprogramačný – celková regenerácia

Používame radu dvojzložkového chemického peelingu RENOpeel pre lepšie vstrebávanie.

 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyaluronová je telu prirodzená látka, ktorá sa nachádza v koži každého človeka. Je zodpovedná za jej elasticitu a pružnosť. Vekom jej množstvo ubúda, čo sa prejaví prehlbovaním vrások a znížením elastických vlastností kože. Opätovným dodaním tejto látky, môžeme dosiahnuť jej krajší a zdravší vzhľad.

Mezoterapia 

je liečebná metóda, pri ktorej sa podkožne jemnou ihlou aplikuje kyselina hyalurónová  a  zmes vitamínov (retinol, tyamín, riboflavín, nikotínamid dexpantenol, pyridoxín, vitamín C, vitamín E, vitamín D), čím sa  zvyšuje  hydratácia, prekrvenie a následne elasticita  pokožky. Táto metóda je určená pre klientov s dehydratovanou pokožkou, zvädnutým  a ochabnutým vzhľadom alebo po chemickom peelingu. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach (3x po sebe), potom udržiavacia terapia raz za pol roka. Pomocou tejto metódy sa vyhladzujú vrásky a zlepšuje textúra pokožky. Pre dokonalý efekt je možné kombinovať s rádiofrekvenciou (Exilis).

Mezoterapiu možno použiť nie len na oblasť tváre a krku, ale aj na dekolt, ramená, stehná a brucho.

Aplikácia výplní

Aplikácia kyseliny hyaluronovej  je obľúbenou  metódou na vyrovnanie hlbších vrások na tvári, na zväčšenie objemu pier, vystuženie kontúr hornej pery, nadvihnutie ústnych kútikov, vyrovnanie asymetrií tváre a vyplnenie atrofických jaziev pod úrovňou kože.

Zákrok trvá niekoľko minút a je minimálne bolestivý. Po zákroku dochádza k miernemu opuchu a  začervenaniu s postupným ústupom. Pokiaľ nedôjde k vymiznutiu opuchu a začervenania neodporúčame vystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu alebo silnému chladu.

Počas týždňa pred aplikáciou výplňového materiálu sa neodporúča užívať vysoké dávky aspirínu, lieky proti zápalom a  bolesti, ako aj lieky proti zrážanlivosti krvi.

“Moja zásada pri aplikácii výplňových materiálov je prirodzenosť. Nikdy sa lekár nesmie nechať nahovoriť urobiť ohyzdnosť. S výplňovými materiálmi treba narábať s citom, ženu zákrokom len doplniť, a nie ju zmeniť.”

MUDr. Milan Urbáni, MPH, garant našej dermatológie

 

Injekčné ošetrenie vrások a potenia

Pre odstránenie vrások alebo omladenie pleti používame rôzne druhy injekčnej terapie.

Mezobotox (botolift)

Novinkou u nás je omladzovacie ošetrenie tváre, ktoré NEumŕtvi mimické svaly. Mezobotox sa vpravuje len do vrchných vrstiev pokožky tváre, krku, dekoltu a len VYHLADÍ VRÁSKY, RYHY, ZMENŠÍ PÓRY a REDUKUJE TVORBU MAZU.
Môže sa kombinovať s klasickým botoxovým ošetrením, mezoterapiou, ošetrením kyselinou hyalurónovou a inými.

Liečba nadmeného potenia

Nadmerné  potenie bez príčiny najčastejšie postihuje  podpazušie, dlane a chodidlá.  Riešením je aplikácia  látky, ktorá utlmuje  aktivitu potných žliazok. Princípom je zabránenie prenosu  nervového vzruchu z nervových vlákien na potnú žliazku. Sekréciu potu je možné zredukovať o 90%. Výsledný efekt pretrváva pol roka až rok po zákroku. Zákrok je rýchly a len minimálne bolestivý.

Korekcia vrások 

Vpravuje sa injekčne do mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalovej platničky blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza  svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne.

Oblasti použitia:

 • vrásky  v oblasti čela (vrásky hnevu a mračenia)
 • vejárovité vrásky  v okolí očí (vrásky smiechu)
 • vrásky hornej pery (fajčiarske vrásky)
 • uvoľnenie nežiadúceho výrazu tváre (napr. stiahnuté kútiky úst)
 • vrásky v oblasti krku

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. Vo veľmi ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť krátkodobé vedľajšie účinky ako pokles horného viečka, alebo asymetrický úsmev apod.. V ojedinelých prípadoch sa účinok vpichnutej látky nerozvinie.

 

EXILIS - formovanie postavy

EXILIS dosahuje revolučné výsledky a právom sa mu hovorí bezbolestná liposukcia. Formuje problematické časti tela, zlepšuje elasticitu pokožky, skvalitňuje štruktúru pokožky, zmierňuje prejavy celulitídy. Pôsobením vysokofrekvenčnej energie dochádza k zvýšeniu teploty tukového tkaniva, čím dochádza k lipolýze a  vyplaveniu tuku z tukových buniek. Zároveň dochádza k poklesu množstva tukových buniek. A tak dochádza k výraznej redukcii tukovej vrstvy so súčasným vypnutím a zlepšením vzhľadu pokožky. Procedúra je bezbolestná a rýchla a  efekt je badateľný už po prvom ošetrení. Potrebné je ošetrenie 4-5x v  dvojtýžňových intervaloch. V našom centre kombinujeme terapiu  s lymfodrenážou, čo výsledný efekt ešte zvýrazňuje.

Možnosti použitia:

 • vyhladenie vrások a obnovenie kontúr tváre,
 • omladenie pleti
 • odstránenie “dvojitej “ brady,
 • vypínanie pokožky a redukcia tuku v oblasti ramien, chrbta, brucha, bokov, stehien,
 • formovanie a spevnenie pokožky po tehotenstve.

 

“Ak žena príde len raz, lebo práve na to mala náladu, to sú vyhodené peniaze na krátkodobý efekt. O ženskú tvár sa naozaj treba pravidelne starať! A to už od tridsiatky. K tomu patrí aj domáca starostlivosť, vhodná kozmetika a naša pomoc pri spomalení starnutia. Je nevyhnutné kombinovať viaceré možnosti terapie - napríklad chemický peeling, mezoterapiu a botox. Zároveň si tak môže aj financie rozložiť na celý rok. A potom výsledok garantujem! Mám klientky, ktoré k nám chodia  3 - 4 roky. Ušporia si 100 až 200 eur raz za štvrť roka. A potom je efekt úžasný!“

                                    MUDr. Milan Urbáni, MPH, garant našej dermatológie

 

Vlasová mezoterapia

Vypadávajú vám vlasy? Chcete mať dvojnásobný objem alebo nechcete ostať plešatý/plešatá?
Vlasová mezoterapia podporí obnovu a zabráni plešateniu. Odporúčame kúry štyroch sedení s odstupom jedného alebo dvoch týždňov.

Cena jednej aplikácie je 👍 70 eur.