Náš ortopéd

MUDr. Michal Chmúrny

je skúsený ortopéd, ktorý má na konte už stovky artroskopií. V našom Medicentre bude prevažne vykonávať artroskopické operácie kolena a ramena. Vo svojej praxi okrem týchto operácií má značné skúsenosti aj s výmenou bedrového a kolenného kĺbu.

"Čo sa týka aseptického a prístrojového vybavenia operačnej sály v Medicentre, určite by som pacientom odporúčal nechať sa operovať práve tu. Podmienky sú vynikajúce."

MUDr. Michal Chmúrny, ortopéd

 

 

 

Artroskopia

je diagnostická a liečebná metóda, pri krokej robíme na končatine len dve centimetrové rany. Jednu pre prístup artroskopu ku kĺbu a druhú pre prístup operačných nástrojov. Malé operačné ranky prispievajú k minimálizovaniu rizika infekcie, k ochrane zdravých tkanív, rýchlejšiemu hojeniu a rehabilitácii. Ďalšími plusmi artroskopickej operácie klbu sú: krátke trvanie, minimálne pooperačné bolesti, výborná vizualizácia všetkých vnútrokĺbnych štruktúr, krátky pobyt chirurgickom zariadení (jednodňová chirrugia).

Artroskop je súbor šošoviek. Artroskop je napojený na videokameru, ktorá sníma obraz z operovaného kĺbu, ktorý operatér sleduje na monitore. Počas artroskopie v kĺbe neustále prúdi sterilný preplachový roztok, o.i. vďaka tomu sú na monitore pozorované štruktúry kĺbu zväčšené.