Zväčšenie prsníkov (augmentácia)

Zväčšenie prsníkov je najobľúbenejšou a zároveň aj najčastejšou plastickou operáciou v Medicentre. Ročne ich vykonáme približne sedemdesiat.

Ide o zákrok, pri ktorom sa pod prsnú žľazu, ale ešte častejšie pod prsný sval, vložia silikónové implantáty rôznej veľkosti. Klientka si ich pred operáciou môže vyskúšať – slúžia na to špeciálne „sizery“, ktoré sa vkladajú do podprsenky.

Operujeme zvyčajne v celkovej anestézii, zákrok trvá približne pol hodiny. Bezprostredne po operácii klientka dostáva špeciálnu elastickú podprsenku, ktorú nosí až dovtedy, kým jej nevyberieme stehy, čo je vyčajne po  desiatich dňoch. Každá klientka pociťuje po zákroku bolesti inak a potrebuje iné množstvo analgetík. Po zákroku sa neodporúča fyzická námaha a zdvíhanie ťažkých bremien. Pre viac informácií môžete nahliadnuť do sekcie CENNÍK.

 

 

 

Plastická operácia brucha (abdominoplastika)

Abdominoplastika rieši prevísajúcu prednú brušnú stenu, ktorá sa takto vyformovala po tehotenstvách alebo po radikálnom schudnutí, alebo pod genetickým vplyvom. Pri operácii napneme prednú brušnú stenu a nadbytok kožného a podkožného tkaniva odstránime.

Abdominoplastika má okrem vyformovania brucha aj iné pozitíva. Zošitím rozostúpených priamych brušných svalov sa vytvorí driek a priehlbina v strede nad pupkom. Venušin pahorok ohanbia  tlačený previsom brušnej kože nadol sa povytiahne do svojej pôvodne polohy. Pre viac informácií môžete nahliadnuť do sekcie CENNÍK

 

Modelácia prsníkov (mastopexia/breastlift)

S pribúdajúcimi rokmi sa pružnosť kože postupne znižuje, dôsledkom čoho prsníky často poklesnú a strácajú svoj pôvodný tvar a pevnosť. Modeláciou neriešime veľkosť poprsia, ale len jeho tvar. Preto je mastopexia vhodná pre ženy, ktoré spĺňajú aspoň 2 z nasledujúcich kritérií:

  • ovisnuté prsníky,
  • prsníky, ktoré stratili svoju pevnosť,
  • bradavky a dvorce smerujúce nadol.

 Pre viac informácií môžete nahliadnuť do sekcie CENNÍK.

 

Plastická operácia prsníkov (mammaplastika)

Ide o zmenšenie veľkých a poklesnutých prsníkov. Takéto prsia často spôsobujú chronické ťažkosti najmä v oblasti krčnej a hrudnej chrbtice. Redukčná mammaplastika sa vykonáva u troch skupín žien:

  1. ženy od 18 - 27 rokov, ktoré nedojčili, ich prsia sú nadrozmerné, nízko klesnuté s rozšírenými dvorcami, často situovanými veľmi nízko. Prsia sú plné, ale aj napriek tomu nevzhľadné, často asymetrické.
  2. ženy, ktoré dojčili a/alebo výrazne schudli. Ich prsia poklesli, okolo dvorcov sa vytvorili strie, dvorce sa roztiahli. Často sochádza k asymetrii prníkov. Ženy žiadajú mierne zmenšenie, zdvihnutie, úpravu tvaru a korekciu asymetrie.
  3. ženy po klimaktériu, ktorým sa prsia po prechode zväčšili a nápadne poklesli. Prsia bývajú symetrické, bez nápadnej deformácie dvorcov. Hmota prsníka je tvorená hlavne tukom. Ženy sa stávajú menej obratnými a z tohto dôvodu často vyžadujú radikálne zmenšenie, často o niekoľko čísiel.

 Pre viac informácií môžete nahliadnuť do sekcie CENNÍK.

 

Korekcia - lifting viečok

Blefaroplastika je estetická operácia horných alebo dolných viečok. Je to jediný spôsob, ktorým dosiahneme odstránenie kožných previsov horných viečok a tiež váčkov a previsov dolných viečok. Operáciou vyriešime nadbytok kože, predočnicového tuku a svalovú ochabnutosť viečok.

V priemere operujeme vo veku okolo 45 rokov, dolná hranica je však už 25 rokov a horná aj nad 80 rokov. Ide o veľmi frekventovaný typ operácie predovšetkým u žien, ale už aj u mužov.

Zákrok robíme v lokálnej anestézii a trvá približne 20 minút. V období hojenia treba počítať s opuchom a možnými podliateninami.  Pre viac informácií môžete nahliadnuť do sekcie CENNÍK.

 

Plastická operácia uší (otoplastika)

Otoplastika je estetická operácia, ktorej cieľom je úprava ušníc. Touto operáciou sa upravujú ušnice odstávajúce, deformované, príliš veľké alebo asymetrické. Najčastejšie vykonávame otoplastiku u odstávajúcich ušníc. Tento výkon môžeme robiť už u detí od 6 rokov. Zákrok robíme v lokálnej anestézii.

 

Plastická operácia nosa (rhinoplastika)

Obvykle ide o zmenšenie nosa alebo jeho časti, napríklad špičky alebo chrbta nosa, zúženie, alebo repozíciu nosa pre jeho vybočenie. Menej častá býva úprava nosa zväčšením. Operáciou nosa dosiahneme zmenu vo výzore tváre, jej zjemnenie i omladenie. Po rhinoplastike vyniknú ostatné črty tváre – oči, ústa, lícne kosti. Operácia je možná v každom veku, najvhodnejšia je od 18 do 40 rokov. Úspešne vykonaná rhinoplastika je veľkým prínosom pre estetiku tváre.

 

Intímna plastika (labioplatika)

Malé pysky ohanbia majú u žien nezameniteľnú funkciu. Je to ochrana poševného vchodu pred vysychaním. Týmto sa ochráni aj typická bakteriálna flóra pošvy. U niektorých žien sa v priebehu dospievania vyvinú nadmerne veľké, asymetrické, prípadne atypicky tvarované malé pysky ohanbia. Príčinou bývajú pohlavné a rastové hormóny a genetická predispozícia. Takto vyvinuté malé pysky, vytŕčajúce spomedzi veľkých pyskov ohanbia sú vystavené nadmernému vysychaniu, mechanickému dráždeniu a vzniku maličkých raniek. Následne dochádza o.i. k infekcii, najčastejšie bakteriálnej alebo plesňovej, opuchu, bolestivosti. Stypické malé pysky ohanbia môžu spôsobovať aj problémy v intímnom živote.

 

Liposukcia

Účelom liposukcie je formovanie postavy u osôb s predispozičným usadzovaním tuku napríklad okolo zadku, na vnútorných a vonkajších stranách stehien, okolo kolien, v podbrušku, okolo drieku, u mužov "nad opaskom", nad jazvami apod.. Na častiach tela, kde sa na pokožke vytvorili strie a u starších osôb, je nutné pri odstránení tuku, odobrať aj nadbytočnú kožu. Liposukciou sa nelieči obezita! V prípade sklonu k priberaniu sa tuk bude usadzovať jednoducho na iných neodsatých miestach tela. U nás vykonávame klasickú mechanickú avibračnú liposukciu.

Liposukcie tváre a podbradku, podbruška, vonkajších alebo vnútorných oblastí stehien a kolien, kde predpokladáme menší objem odsatého tuku, vykonávame v lokálnej anestézii a za pomoci sedatív. K celkovej anestézii, napríklad v prípade odsávania vrodenej lipomatózy stehien a kolien vyžadujeme interné predoperačné vyšetrenie.

 

Úprava ovisnutej kože na tvári (facelifting)

Pri vzniku záhybov okolo úst, pri kožných previsoch okolo čeľuste, pri poklese obočia - pri nezvratnej strate elasticity kože a strate hlbokého kolagénu je vhodným riešením facelifting. Rozsah liftingu prispôsobujeme individuálnemu nálezu na tvári.Takto vykonaný chirurgický lifting má za následok omladnutie, zlepšenie kvality kože a mimiky tváre, odstránenie estetických disharmónií tváre nadobudnutých vekom.

 

Zmenšenie prsníkov u mužov

Gynekomastia je zväčšenie prsných žliaz u mužov. Môže postihovať jeden alebo oba prsníky. Pri operácii sa odstraňuje celá zväčšená žľaza alebo sa postupuje formou liposukcie prsnej oblasti. Záleží od druhu (dôvodu) gynekomastie.

 

Chirurgické odstránenie znamienok

V Medicentre sa vám dostane kompletnej starostlivosti od prvého dermatologického vyšetrenia, cez chirurgický zákrok, až po laserovú post terapiu.

V prípade, ak dermatológ neurčí inak, je potrebné znamienko odstrániť chirurgicky. Kožu okolo znamienka lokálne umŕtvime a následne znamienko bezbolestne vyoperujeme a zašije. Stehov vás zbavíme približne o 10 dní.  Pre lepšie hojenie vám môžeme aplikovať biostimulačný laser. Jazva vyzrieva cca 6 mesiacov a v tomto období je dobré vyhýbať sa slnku. Jazvu je možné upraviť aj erbiovým laserom.