Liečba akné

Akné na pleti zanecháva po zhojení menej, či visc výrazné jazvy. Preto je dôležité správne a včas zvoliť individuálne vhodnú liečbu podľa príčiny. Príčinou môže byť hormonálna nerovnováha, stres, dedičnosť, fajčenie, nevhodná kozmetika, ochorenie žalúdka, zápal obličiek, infekcia v organizme, premnoženie kvasiniek v črevách…  Ako možnosť liečby ponúkame lekárske peelingy: chemický peeling, retinolový peeling, laserový peeling (resurfacing).

Liečba akné

O zákroku

Chemický peeling

Ošetruje sa najmä tvár, dekolt, chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk. Výsledkom je zlepšenie,  vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky. Chemický peeling je vhodná metóda  pre všetky typy pleti a všetky vekové kategórie. Je vhodný predovšetkým pre ošetrenie aknóznej  a mastnej pleti; pre zjemnenie povrchových vrások a zlepšenie pružnosti kože; pre ošetrenie pigmentových škvŕn; pre rozjasnenie pokožky a  zlepšenie stavu hydratácie; pre zmenšenie pórov a pre zmiernenie jaziev.

dermatovenerologička

MUDr. Anna Moravčíková

Cena zákroku

od30
Kompletný cenník
  • Chemický peeling
  • 30 €
  • Rejuvenizácia pleti (podpora kolagénových vlákien)
  • 80 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Na pokožku je aplikovaná ovocná kyselina, najčastejšie kyselina glykolová v rôznej koncentrácii. Používame radu dvojzložkového chemického peelingu RENOpeel pre lepšie vstrebávanie. Podľa želaného výsledku aplikujeme:

 • keratoregulačný p.  reguluje dlhodobo tvorbu kožného mazu,
 • depigmentačný p.– tlmí tvorbu kožného farbiva a redukuje množstvo pigmentu v existujúcich škvrnách,
 • liftingový p. – zmiernenie vrások,
 • reprogramačný p. – celková regenerácia.

Pozákrokový režim

Po absolvovaní ošetrenia chemickým peelingom je nevyhnutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a opaľovaniu v soláriu. Odporúčame používanie krému s vysokým ochranným UV faktorom.

Liečba akné

O zákroku

Laserový peeling

Je vhodný pre kohokoľvek, kto má nerovnomerný reliéf pokožky, jazvičky, pigmentové škvrny prípadne výrazné vrásky. Týmto spôsobom ošetrujeme tvár, krk, dekolt, ruky alebo chrbát.

Výsledkom ošetrenia je mladistvo pôsobiaca pleť so zjednoteným farebným tónom a textúrou. Tepelné poškodenie v derme stimuluje produkciu kolagénu, čo zlepšuje vzhľad pokožky -v ypnutie plati, zjemnenie jazvičiek, pigmentových škvŕn a vrások. 

Najvhodnejším obdobím na absolvovanie ošetrenia je jeseň a zima. Zákrok sa nevykonáva, ak je v liečenej oblasti infekcia resp. zápal, či herpes. Laserový peeling nie je vhodný preľudí s precitlivenosťou na svetlo a pri sklone k tvorbe hypertrofických a keloidných jaziev. Je vhodný najmä pre osoby so svetlejšou pleťou (tvz. fototyp I. a II.). Čím je pokožka tmavšia, tým je vyššie riziko hypopigmentácie ošetreného poľa. Pacienti s vitiligom môžu mať aj vyššie riziko vzniku dyspigmentácie po ošetrení. Neodporúčame ho ani pri stavoch oneskorujúcich hojenie, ako sú cukrovka, či autoimunitné ochorenia.

dermatovenerologička

MUDr. Anna Moravčíková

Cena zákroku

závisí od lokality

od60
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • Vyšetrenie pred laserovým ošetrením
   20 €
  • Laserový peeling
  • tvár
   65 €
  • krk
   65 €
  • dekolt
   65 €
  • ruky
   60 €
  • chrbát
   100 €
  • Er peeling + rejuvenizácia
  • 130 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Pred ošetrením sa nanesie na tvár (resp. inú ošetrovanú plochu) znecitlivujúci gél pôsobiaci ako lokálne anestetikum. Laserovým peelingom sa odstrániť kožné tkanivo o hrúbke niekoľko tisícin milimetra. Zákrok trvá v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy. Ak ide o celú tvár, ošetrenie môže trvať aj viac ako 90 minút.  Pre všetkých členov zdravotníckeho tímu, ktorí sú prítomní počas ošetrenia, sú potrebné ochranné okuliare, aby sa predišlo pri použití lasera poraneniu rohovky. Ošetrovaná osoba dostáva nepriehľadné chrániče zraku.

Pozákrokový režim

Starostlivosť po zákroku zahŕňa okamžité prekrytie ošetrovanej oblasti gázou navlhčenou fyziologickým roztokom. Rana sa musí hojiť vo vlhkom prostredí. Celé ošetrené pole musí byť prelepené 5 – 7 dní, kým sa nedokončí reepitelizácia kože. Je ideálne ostať v tomto období doma. Bezprostredne po zákroku sa zvykne objaviť opuch, začervenanie, modrinky. Začervenanie kože môže trvať až 3 – 4 mesiace. Viditeľné zlepšenie kvality pokožky sa dostaví o 3 – 8 týždňov po ošetrení. Po 6 týždňoch dochádza k výraznému zvýšeniu dermálneho kolagénu.

Liečba akné

O zákroku

Retinolový peeling

Retinol (vitamín A) -ový peeling je vhodný pre všetky typy pleti v ktoromkoľvek veku (nad 15 rokov). Jemne odstráni odumreté kožné bunky a podporí zdravý vzhľad pokožky. Pomáha podporiť tvorbu nového kolagénu a tým obnoviť mladiství vzhľad pleti.  Aplikuje sa na tvár, hrudník, chrbát.  Zmierňuje akné a jazvy po akné, zjemňuje pigmentové škvrny a vrásky, podporuje elasticitu pokožky a hydratáciu. Retinolový peeling nie je vhodný pre citlivú pokožku, ktorá zvykne zle reagovať, nesmie sa aplikovať pri zápaloch a ekzémoch. Neodporúča sa pre osoby s chorobami pečene, vrátane prekonania žltačky. Nesmú ho podstúpiť tehotné a dojčiace ženy. Najlepšie obdobie pre podstúpenie retinolového peelingu je jeseň a zima, pretože tak nehrozí priame vystavenie slnku. Odporúča sa podstúpiť ošetrenie opakovane, štandardne 4-krát. Prvé opakovanie by malo prísť po 2 týždňoch, ďalšie opakovania v mesačných rozostupoch. Pre dlhodobo dobré výsledky je možné ošetrenie absolvovať každé 3 mesiace.

dermatovenerologička

MUDr. Anna Moravčíková

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Peelingovú retinovovú masku nanášame po ležiačky. Najprv sa zaistí, aby sa do ošetrovanej oblasti nedostali vlasy a oblasť sa očistí. Na citlivé miesta ako ohraničenie úst, očí nosných dierok, uší sa nanesie vazelína, aby sa koža, sliznica ochránila. Až potom sa nanesie retinolová maska s vynechaním mihalníc a obočia. Nechá sa pôsobiť 10-25 minút, a potom sa odstráni. Na záver sa nanesie špeciálny krém s ochranným faktorom pred UV žiarením.

Pozákrokový režim

Po ošetretí sa môže objaviť svrbenie, podrážnenie a bolesť.  Je možné zmierňovať podráždenie vhodnými masťami, či gélmi. Pokožka potrebuje po retinolovom peelingu špeciálny režim starostlivosti. Nesmú sa prvé 2 týždne používať krémy s retinoidmi a AHA, ani farby na vlasy a podobne. Exfoliácia začína po 3-4 dňoch, proces urýchly maska s kyselinou mliečnou.

Kontaktuje nás

Máte záujem o konzultáciu?

Ako súkromné zdravotnícke zariadenie poskytujeme kvalitné služby už od roku 1997. Boli sme prví na Slovensku v oblasti laserovej medicíny. Začínali sme ako centrum plastickej chirurgie, ale od roku 2011 sme našu činnosť rozšírili o jednodňovú chirurgiu a od roku 2017 o cievnu chirurgiu.

Zavolaj nám 045 20 20 888
Navštív nás M. M. Hodžu 10, 960 01 Zvolen

Skúsenosti od roku 1997

Ako súkromné zdravotnícke zariadenie sme boli priekopníkmi laserovej medicíny na Slovensku. Postupne sme priberali ďalšie oblasti služieb.

Všetko na jednom mieste

Na jednom mieste nájdete služby v oblasti estetických zákrokov a jednodňovej chirurgie v oblasti ortopédie, cievnej a všeobecnej chirurgie.

Osobný prístup

Pooperačná starostlivosť u nás zaručuje komfort a súkromie. Každá izba je pripojená na internet a má vlastný televízor a klimatizáciu.

Cenník výkonov estetickej dermatológie

Konzultácia

 • Odborné lekárske vyšetrenie pred laserovým vyšetrením
  20 €
 • Odborné lekárske vyšetrenie
  15 €
 • Dermatoskopické vyšetrenie
  15 €

Lekárske peelingy

 • Chemický peeling – povrchový Renophase
  30 €
 • Retinolový peeling
  60 €
 • Laserový peeling – tvár
  65 €
 • Laserový peeling – krk
  65 €
 • Laserový peeling – dekolt
  65 €
 • Laserový peeling – ruky
  60 €
 • Laserový peeling – chrbát
  100 €
 • Rejuvenizácia pleti (podpora kolagénových vlákien)
  80 €
 • Peeling Er + rejuvenizácia
  130 €