Telo

Modelovanie postavy v oblasti brucha, zadku, stehien, ramien predstavuje široké spektrum výkonov s odstránením prebytočnej kože a tuku, len samotným odsávaním tuku (liposukciou) alebo ich kombináciou.

TELO

O zákroku

Mini/abdominoplastika

Miniabdominoplastika odstráni prebytočný tuk a kožu zo strednej a spodnej časti brucha – odstráni efekt prevísajúceho brucha. Pri parciálnej abdominoplastike je rez kratší než pri abdominoplastike (jazva od boka k boku ) a pupok nie je nutné posunúť. Koža sa uvoľňuje len medzi miestom rezu a pupkom. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol, nadbytok kože sa odstráni a lalok sa prišije späť. Miniabdominoplastika je možná s liposukciou aj bez liposukcie.

Plastická chirurgička

MUDr. Simona Ľuptáková

Cena zákroku

závisí od rozsahu:

od1400
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • pred operáciou
   25 €
  • Celková anestézia
  • do 2 hodín
   250 €
  • kažcá ďalšia hodina
   90 €
  • Poplatok za lôžko
  • jedna noc
   130 €
  • Mini-abdominoplastika
  • s liposukciou
   1700 €
  • bez liposukcie
   1400 €
  • Abdominoplastika
  • bez diastázy
   2000 €
  • s diastázou
   2500 €
  • Kompresívny pás
  • Zabezpečuje je klientka/klient.
   Nie je v cene.

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

V deň operácie sa dostavíte do Medicentra v dohodnutom čase s výsledkami predoperančných vyšetrení, nalačno a nasmädno. Ohlásite sa na recepcii, kde vybavíte formality. Presuniete sa do lôžkovej časti, aby ste sa na izbe pripravili na operáciu.  Absolvujete anesteziologické vyšetrenie a prejdete si s plastickou chirurgičkou plán operácie. Personál vás prevezie na lôžku do operačnej sály.  Zákrok sa robí v celkovej anestézii a trvá približne 1,5 – 3 hodiny.

Pooperačný režim

Hneď po zákroku je naložená pooperačná bielizeň alebo brušný pás, ktorého nosenie je nutné po dobu 4-6 týždňov non-stop. Do domácej starostlivosti vás prepustíme nasledujúci deň v závislosti od rozsahu (s drenážou alebo bez).  Kontrola je na 5. pooperačný deň, stehy sú vstrebateľné. Pooperačný priebeh je vo väčšine prípadov minimálne bolestivý. Po zákroku sa neodporúča fyzická námaha a zdvíhanie ťažkých bremien. Cvičenie sa doporučuje najskôr po 2 mesiacoch.

Faq

Často kladené otázky

faq-image

TELO

O zákroku

Lifting ramien, stehien, zadku

Chirurgické tvarovanie tela v dôsledku postupnej straty elasticity tkanív a po veľkom úbytku hmotnosti (v dôsledku chirurgickej resekcia žalúdka alebo zmeny životného štýlu).  Sú to zákroky, ktoré odstraňujú prebytočnú ochabnutú kožu so zlepšením kontúr častí tela. Lifting je najčastejšie riešený v oblasti ramien, stehien alebo zadku, prípadne aj v oblasti chrbta. Často je tieto výkony vhodné spojiť s liposukciou na lepšie dotvarovanie kontúr. Rezy sú vedené na najmenej odhalených častiach tela – ako sú vnútorná strana ramien, vnútorná strana stehien, v oblasti nohavičiek alebo podprsenky. 

Plastická chirurgička

MUDr. Simona Ľuptáková

Cena zákroku

závisí od rozsahu:

od1200
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • pred zákrokom
   25 €
  • Lifting
  • ramien
   od 1200 €
  • stehien
   od 1300 €
  • zadku
   od 1300 €
  • Celková anestézia
  • do 2 hodín
   250 €
  • kažcá ďalšia hodina
   90 €
  • Poplatok za lôžko
  • na 1 noc
   130 €
  • Kompresná bielizeň
  • Zabezpečuje si samostatne klientka, klient.
   Nie je v cene.

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

V závislosti od rozsahu ochabnutia tkanív je výkon realizovaný v lokálnej anestézii s premedikáciou alebo v celkovej anestézii. V deň operácie sa dostavíte do Medicentra v dohodnutom čase s výsledkami predoperačných vyšetrení, ak budeme zákrok robiť v celkovej anestézii. Ohlásite sa na recepcii, kde vybavíte formality. Pri liftingu s lokálnou anestéziou vás presonál rovno prevedie do operačnej sály, pri zákroku v celkovej anestézoo sa presuniete do lôžkovej časti, aby ste sa na izbe pripravili na operáciu.  Absolvujete anesteziologické vyšetrenie a prejdete si s plastickou chirurgičkou plán operácie. Personál vás prevezie na lôžku do operačnej sály.

Pooperačný režim

Hneď po zákroku vám nasadíme pooperačnú bielizeň, ktorej nosenie je nutné non-stop počas 4-6 týždňov. Stehy sú odstránené po 14 dňoch, ak nie sú vstrebateľné. Pooperačný priebeh je vo väčšine prípadov minimálne bolestivý, skôr s pocitom ťahu a tlaku. Po zákroku sa neodporúča fyzická námaha a zdvíhanie ťažkých bremien. Cvičenie sa doporučuje najskôr po 2 mesiacoch.

Faq

Často kladené otázky

Kedy sa budem môcť vrátiť do bežného života?

Bežná aktivita je možná po týždni, plná fyzická záťaž po 2-3 mesiacoch.

Ostanú mi viditeľné jazvy?

Rezy sú vedené na najmenej odhalených častiach tela – ako sú vnútorná strana ramien, vnútorná strana stehien, v oblasti nohavičiek alebo podprsenky. Proces vyzrievania jazvy môže trvať 6-18 mesiacov, po vyblednutí je možné jazvy zamaskovať príťažlivou tetovážou podľa potreby. 

Je efekt zákroku trvalý alebo mi koža opäť ochabne?

Pri stabilnej hmotnosti je efekt dá sa povedať trvalý, ale nezastavuje procesy starnutia spojené s poklesom elasticity kože, ktorá môže po niekoľkých rokoch postupne mierne ochabnúť.

faq-image

TELO

O zákroku

Liposukcia

Liposukcia je zákrok, pri ktorom sú odstránené lokalizované tukové zásoby za účelom formovania postavy. Zlepšuje kontúry a tvar tela rozrušením a odsatím podkožného tuku z jedného alebo viacerých miest tela. Touto metódou sa modeluje predovšetkým oblasť brucha, bokov, zadku, stehien, kolien, ramien, prípadne dolnej tretiny tváre. Je vhodná v problémových partiách, ktoré sa nedajú odstrániť cvičením alebo diétou. Liposukcia nie je metóda na riešenie silnej nadváhy až obezity.

Plastická chirurgička

MUDr. Simona Ľuptáková

Cena zákroku

závisí od rozsahu a lokality:

od400
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • pred zákrokom
   25 €
  • Celková anestézia
  • do 2 hodín
   250 €
  • kažcá ďalšia hodina
   90 €
  • Poplatok za lôžko
  • na 1 noc
   130 €
  • Kompresná bielizeň
  • Zabezpečuje si samostatne klientka, klient.
   Nie je v cene.

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

V závislosti od rozsahu je výkon realizovaný v lokálnej anestézii s premedikáciou alebo v celkovej anestézii. V deň operácie sa dostavíte do Medicentra v dohodnutom čase s výsledkami predoperačných vyšetrení, ak budeme zákrok robiť v celkovej anestézii. Ohlásite sa na recepcii, kde vybavíte formality. Pri liposukcii s lokálnou anestéziou vás presonál rovno prevedie do operačnej sály, pri zákroku v celkovej anestézoo sa presuniete do lôžkovej časti, aby ste sa na izbe pripravili na operáciu.  Absolvujete anesteziologické vyšetrenie a prejdete si s plastickou chirurgičkou plán operácie. Personál vás prevezie na lôžku do operačnej sály. Rezy, potrebné pre odsatie tuku, sú krátke (0,5-1 cm) a umiestené najčastejšie v záhyboch kože, aby boli po zhojení minimálne viditeľné.

Pooperačný režim

Hneď po zákroku je nasadená pooperačná bielizeň, ktorú je nevyhnutné nosiť non-stop počas 4-6 týždňov. Stehy sú odstránené na 14.deň. Pooperačný priebeh je vo väčšine prípadov minimálne bolestivý, odsávaná oblasť môže byť prvé týždne tuhšia. Po zákroku sa neodporúča fyzická námaha a zdvíhanie ťažkých bremien. Cvičenie odporúčame najskôr po 2 mesiacoch.

Faq

Často kladené otázky

Kedy sa budem môcť vrátiť do bežného života?

Bežná aktivita je možná po týždni.

Ostanú mi viditeľné jazvy?

Rezy sú krátke (0,5-1 cm) a umiestené najčastejšie v záhyboch kože, aby boli po zhojení minimálne viditeľné.

Nebude sa mi tuk po liposukcii ukladať rýchlejšie v ošetrenej lokalite ako inde?

Liposukcia neodstraňuje všetky tukové bunky. Keď po zákroku začnete viac jesť a menej sa hýbať, môžete aj v ošetrenej oblasti opäť pribrať zväčšením zvyšných tukových buniek. Ale väčšinou už nie tak výrazne, pretože máte omnoho menej tukových buniek v danej lokalite. U dospelých sa už počet tukových buniek v priebehu života nezvyšuje, len sa zväčšuje objem existujúcich.

faq-image

TELO

O zákroku

Labioplastika

Malé pysky ohanbia majú u žien nezameniteľnú funkciu. Je to ochrana poševného vchodu pred vysychaním. Týmto sa ochráni aj typická bakteriálna flóra pošvy. U niektorých žien sa v priebehu dospievania vyvinú nadmerne veľké, asymetrické, prípadne atypicky tvarované malé pysky ohanbia. Príčinou bývajú pohlavné a rastové hormóny a genetická predispozícia. Takto vyvinuté malé pysky, vytŕčajúce spomedzi veľkých pyskov ohanbia, sú vystavené nadmernému vysychaniu, mechanickému dráždeniu a vzniku maličkých raniek. Následne môže dochádzať aj k infekcii, bakteriálnej alebo plesňovej, k opuchu, k bolestivosti. V niektorých prípadoch (prevažne u starších žien) môže byť labioplastika doplnená lipofillingom alebo aplikáciou kyseliny hyalurónovej do veľkých pyskov za účelom ich mierneho zväčšenia a lepšej rovnováhy medzi malými a veľkými pyskami.

Plastická chirurgička

MUDr. Simona Ľuptáková

Cena zákroku

v lokálnej anestézii:

od500
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • pred zákrokom
   25 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

V deň operácie sa dostavíte do Medicentra v dohodnutom čase. Ohlásite sa na recepcii, kde vybavíte formality. Personál vás prevedie do chirurgickej časti. Výkon je realizovaný v lokálnej anestézii s premedikáciou, prípadnou aplikáciou anestetického spreju alebo gélu tesne pred zákrokom. Trvá približne 30 – 60 minút.

Pooperačný režim

Labiopastika nevyžaduje hospitalizáciu. Do domácejstarostlivosti vás prepustíme po zákroku. Pooperačný priebeh je minimálne bolestivý, avšak väčšinou sprevádzaný menšími alebo väčšími opuchmi, ktoré môžu pretrvávať aj 2-3 týždne. V prvých dňoch je vhodné nosenie intimky pre jemné krvácanie z oblasti rán. Odporúčame dezinfekovanie Betadinom 2-krát denne.  Stehy sú vstrebateľné, nie je potrebná ich extrakcia. Minimálne 2 týždne, optimálne 4 týždne po labioplastike je nutné zdržať sa pohlavného styku.

Faq

Často kladené otázky

Ako pristupovať k intímnej hygiene po labioplastike?

V prvých dňoch je vhodné nosenie intimky pre jemné krvácanie z oblasti rán. Odporúčame dezinfekciu Betadinom 2-krát denne. Betadine je možné použiť aj ako mydlo pri sprche. Po týždni sú vhodné aj krátke repíkové obklady.

Ovplyvní labioplastika citlivosť intímnej oblasti?

Na intímny život nemá po zhojení labioplastika vplyv. Po operácii je citlivosť v mieste operačných rán minimálne znížená, ktorá sa v priebehu hojenia postupne upravuje. Na intímny život to po zhojení nemá vplyv.

Je po labioplastike potrebná PN?

Zákrok je minimálne bolestivý v pooperačnom období, týždeň je vhodný kľudový režim. Potreba práceneschopnosti závisí od pracovného zaradenia.

faq-image

TELO

O zákroku

Korekcia jaziev

Chirurgická korekcia jaziev spočíva vo vyrezaní pôvodnej jazvy, aby ju nahradila nová estetickejšia menej výrazná jazva. Najvhodnejšie jazvy na chirurgickú korekciu sú deformujúce jazvy následkom úrazu alebo komplikovaného hojenia rany pre infekciu. 

Nie každú jazvu je možné upraviť chirurgicky a jej odstránenie môže byť, žiaľ, spojené s rizikom jej opätovného vzniku, niekedy i vo výraznejšej forme – hlavne u keloidných alebo hypertrofických jazvách. Dôležité je ošetrovanie novej jazvy vhodnými prípravkami na jazvy, prípadne preventívna aplikácia kortikosteroidov lokálne.

Plastická chirurgička

MUDr. Simona Ľuptáková

Cena zákroku

závisí od rozsahu:

od100
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • pred zákrokom
   25 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

V deň operácie sa dostavíte do Medicentra v dohodnutom čase. Ohlásite sa na recepcii, kde vybavíte formality. Personál vás prevedie do operačnej sály. Výkon je realizovaný v lokálnej anestézii. Zákrok trvá približne 30 minút.

Pooperačný režim

Do domácej starostlivosti vás prepustíme po zákroku. ýber stehov je potrebný po 7-14 dňoch v závislosti od lokalizácie pôvodnej jazvy. Zrenie jazvy trvá približne 6-18 mesiacov, pre skutočne dobrý efekt korekcie odporúčame vyhýbať sa v tomto období slnku a používať vhodné prípravky na ošetrovanie s lokálnymi masážami po zhojení.

Faq

Často kladené otázky

faq-image

Kontaktuje nás

Máte záujem o konzultáciu?

Ako súkromné zdravotnícke zariadenie poskytujeme kvalitné služby už od roku 1997. Boli sme prví na Slovensku v oblasti laserovej medicíny. Začínali sme ako centrum plastickej chirurgie, ale od roku 2011 sme našu činnosť rozšírili o jednodňovú chirurgiu a od roku 2017 o cievnu chirurgiu.

Zavolaj nám 045 20 20 888
Navštív nás M. M. Hodžu 10, 960 01 Zvolen

Skúsenosti od roku 1997

Ako súkromné zdravotnícke zariadenie sme boli priekopníkmi laserovej medicíny na Slovensku. Postupne sme priberali ďalšie oblasti služieb.

Všetko na jednom mieste

Na jednom mieste nájdete služby v oblasti estetických zákrokov a jednodňovej chirurgie v oblasti ortopédie, cievnej a všeobecnej chirurgie.

Osobný prístup

Pooperačná starostlivosť u nás zaručuje komfort a súkromie. Každá izba je pripojená na internet a má vlastný televízor a klimatizáciu.

Cenník výkonov plastickej chirurgie na rôznych častiach tela

Konzultácia

 • pred zákrokom
  25 €

Celková anestézia

 • do 2 hodín
  250 €
 • každá ďalšia hodina
  90 €

Poplatok za lôžko

 • na 1 noc
  130 €

Lifting

 • ramien
  od 1200 €
 • stehien
  od 1300 €
 • zadku
  od 1300 €

Mini/abdominoplastika

 • bez liposukcie
  1400 €
 • s liposukciou
  1700 €

Abdominoplastika

 • bez diastázy
  2000 €
 • s diastázou
  2500 €

Liposukcia

 • Cena závisí od rozsahu a lokality.
  od 400 €

Labioplastika

 • v lokálnej anestézii
  500 €

Korekcia jaziev

 • Cena závisí od rozsahu.
  od 100 €