Odstránenie kožných novotvarov, výrastkov, znamienok, mílií a pod.

Na koži sa postupom času, ako starneme, vytvárajú útvary, výrastky, ktoré pôsobia nezdravo a pútajú pozornosť. Aj keď ide len o estetický problém, pre niekoho sú veľmi nepríjemné. Ponúkame 3 spôsoby odstránenie kožných novotvarov, angiómov, výrastkov, mílií a pod.: elektrokauterizáciou, chirurgicky, erbiovým laserom (zbrusovaním).

Znamienko by malo byť vyšetrené dermatológom, optimálne, 3 mesiace po poslednej slnečnej expozícii. V Medicentre vyšetrujeme pigmentové lézie neinvazívnym dermatoskopickým vyšetrením. Umožňuje rozpoznávanie morfologických štruktúr, ktoré sú inak voľným okom neviditeľné. Napomáha diagnostickému spresneniu ochorenia malígneho melanómu o 20 – 30 %.

Odstránenie kožných novotvarov

O zákroku

Elektrokauterizácia

Elektrokauter je elektrický prístroj, ktorý umožňuje cielene spáliť len vybranú časť tkaniva. Stačí kratučký dotyk hrotom. Ak máte drobné červené bodky (angiómy) alebo výrastky vo farbe pokožky, kauterizácia je veľmi jednoduchý a rýchly spôsob ich odstránenia.

dermatovenerologička

MUDr. Anna Moravčíková

Cena zákroku

závisí od počtu útvarov:

od15
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • Odborné lekárske vyšetrenie
   15 €
  • Elektrokauterizácia
  • do 5 útvarov
   15 €
  • za každý ďalší útvar
   1 €
  • Odstránenie kožného útvaru (chirurgické), vrátane histológie
  • na tvári
   85 €
  • na tele
   75 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Odstránenie kožných výrastkov a novotvarov elektrokauterizáciou vám môže urobiť dermatovenerologička hneď počas prvej konzultácie. Je to krátky zákrok, na ktorý sa nemusíte nijako pripravovať. Nie je nutné ani umŕtvenie. Ak by ste na umŕtvení trvali, postihnuté miesto sa znecitlivie injekčnou aplikáciou anestetika. Pri krátkom dotyku kauterom sa spáli zasiahnutá plocha. Ucítite len krátke štipnutie. V závislosti od veľkosti útvaru môže byť potrebných viacero impulzov.

Pozákrokový režim

Kožu v mieste odstránenia výrastku nie je potrebné po elektrokauterizáii šiť, a preto po odpadnutí chrasty nezostáva v mieste zákroku jazva. Ošetrenie je preto vhodné na tvári a hojenie trvá niekoľko dní, ako pri bežnej povrchovej ranke. Je dobré vyhýbať sa v čase hojenia slnku, aby ošetrené miesto neostalo tmavšie.

Odstránenie kožných novotvarov

O zákroku

Erbiový laser

Erbiový laser s vlnovou dĺžkou 2 940 nm sa používa aj na malé plochy, nie len na celú tvár a pod.. Erbiové lasery sa osvedčili aj pri odstraňovaní benígnych, premalígnych a malígnych kožných lézií.Pre bodové ošetrenia laserom sú vhodné aj seboroické keratózy, akrochordóny a povrchové intradermálne cysty. Tento druh zákroku odporúčame predovšetkým v jesennom a zimnom období (od októbra do marca), kedy kožu nevystavujeme priamemu slnku. V inej časti roka robíme toto ošetrenie len na miestach, ktoré sú ukryté pred slnkom.

Ošetrenie erbiovým laserom nie je vhodn, ak bol požitý izotretinoín, radiačná terapia, alebo ak hrozia kelodiné jazvy. Neodporúčame ho ani pri stavoch oneskorujúcich hojenie, ako sú cukrovka, či autoimunitné ochorenia. Pacienti s vitiligom môžu mať vyššie riziko vzniku dyspigmentácie po ošetrení. Vo všeobecnosti môže ošetrené miesto ostať tmavšie alebo svetlejšie. Osoby s aktívnymi infekciami (akné, impetigo, herpes) by mali počkať, kým sa infekcie nevyliečia.

dermatovenerologička

MUDr. Anna Moravčíková

Cena zákroku

závisí od počtu výstrelov

od6
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • Vyšetrenie pred laserovým ošetrením
   20 €
  • Odstránenie erbiovým laserom
  • 0,8 cm štvorcového
   1 €

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Odstránenie kožných výrastkov a novotvarov erbiovým laserom vám môže urobiť dermatovenerologička hneď počas prvej konzutlácie. Je to krátky zákrok, na ktorý sa nemusíte nijako pripravovať. Nie je nutné ani lokálne, ale je možné. Pre všetkých členov zdravotníckeho tímu, ktorí sú prítomní počas ošetrenia, sú potrebné ochranné okuliare, aby sa predišlo pri použití lasera poraneniu rohovky. Ošetrovaná osoba dostáva nepriehľadné chrániče zraku.

Pozákrokový režim

Starostlivosť po zákroku zahŕňa okamžité prekrytie ošetrovanej oblasti gázou navlhčenou fyziologickým roztokom. Hojenie rany trvá 5-7 dní. Po odpadnutí chrastičky stačí ošetrené miesto mastiť regeneračným krémom a chrániť ho pred priamym slnkom.

Odstránenie kožných novotvarov

O zákroku

Chirurgické odstránenie znamienok

Znamienko by malo byť vyšetrené dermatológom, optimálne, 3 mesiace po poslednej slnečnej expozícii. V Medicentre vyšetrujeme pigmentové lézie neinvazívnym dermatoskopickým vyšetrením, ktoré umožňuje rozpoznávanie morfologických štruktúr, ktoré sú inak voľným okom neviditeľné a napomáha diagnostickému spresneniu ochorenia malígneho melanómu o 20 – 30 %. V prípade, že ide o znamienka, ktoré obsahujú pigmentové bunky a hlavne v prípade podozrenia na tzv. dysplatický névus, alebo dokonca pri podozrení na zhubný typ znamienka, je nutné znamienko vybrať chirurgicky a následne odobraté tkanivo vyšetriť histologicky.

chirurg

MUDr. Vojtech Žilinčan

Cena zákroku

závisí od lokality

od75
Kompletný cenník
  • Konzultácia
  • dermatoskopické vyšetrenie
   15 €
  • Odstránenie kožného útvaru (chirurgické), vrátane histológie
  • na tvári
   85 €
  • na tele
   75 €
  • Chirurgické odstránenie znamienka zo zdravotných dôvodov (s výmenným lístkom od dermatológa)
  • preplácané zdravotnou poisťovňou

Detaily zákroku

Priebeh zákroku

Na rozdiel od kauterizácie, chirurgické odstránenie znamienka sa nerobí hneď následne po vyšetrení. Termín zákroku si dohodnete s naším chirurgom. Zákrom robíme v lokálnom znecitlivení, trvá menej ako 15 minút. Odstránené tkanivo posielame na histológiu.

Pozákrokový režim

Výber štichov plánujeme zvyčajne približne týždeň po zákroku. Prelepenú ranu udržiavajte dovtedy v suchu a čisté. O výsledkoch histologického vyšetrenia vás budeme informovať. Jazva vyzrieva približne 6 mesiacov a v tomto období je dobré vyhýbať sa slnku. Následnú jazvu je možné ošetriť (zjemniť) laserom.

Kontaktuje nás

Máte záujem o konzultáciu?

Ako súkromné zdravotnícke zariadenie poskytujeme kvalitné služby už od roku 1997. Boli sme prví na Slovensku v oblasti laserovej medicíny. Začínali sme ako centrum plastickej chirurgie, ale od roku 2011 sme našu činnosť rozšírili o jednodňovú chirurgiu a od roku 2017 o cievnu chirurgiu.

Zavolaj nám 045 20 20 888
Navštív nás M. M. Hodžu 10, 960 01 Zvolen

Cenník výkonov estetickej dermatológie

Konzultácia

 • Odborné lekárske vyšetrenie pred laserovým vyšetrením
  20 €
 • Odborné lekárske vyšetrenie
  15 €
 • Dermatoskopické vyšetrenie
  15 €

Odstránenie znamienka, mílií a kožných novotvarov

 • Elektrokauterizácia do 5 útvarov
  15 €
 • za každý ďalší útvar
  1 €
 • Odstránenie kožného útvaru na tvári (chirurgické), vrátane histológie
  85 €
 • Odstránenie kožného útvaru na tele (chirurgické), vrátane histológie
  75 €
 • Chirurgické odstránenie znamienka zo zdravotných dôvodov (s výmenným lístkom od dermatológa)
  preplácané zdravotnou poisťovňou